top of page

Kun sairastetaan / Sick Policy



  • Älä tuo sairasta lasta sirkustunnille. Älä tule tunnille myöskään, jos olet itse kipeänä (viikari -ja vauvaryhmät). Sairaana voi tartuttaa toisia harrastajia tai opettajan. Kipeänä ei myöskään jaksa keskittyä tunnilla toimimiseen.

  • Muistathan aina huolehtia hyvästä käsihygieniasta!

  • Poissaolosta voit ilmoittaa oman ryhmän ohjaajalle viestillä.




Sami Suominen 045 2581982 sami.suominen[a]taika-aika.com

Lake Karppinen 040 4819249 laurikalle.karppinen[a]taika-aika.com

Sebastian Harpela 050 4103346 sebastian.harpela[a]taika-aika.com

Olivia Lohela 040 5602227 olivia.lohela[a]taika-aika.com

Saga Pallari 044 9772998 saga.pallari[a]taika-aika.com

Keijo Karvinen 040 7304355 keijo.karvinen[a]taika-aika.com

Aleksi Laurila 0400 472626 aleksi.laurila[a]taika-aika.com

Liina Leppänen 0400 795651 liina.leppanen[a]taika-aika.com

Jutta Jalonen 040 5103663 jutta.jalonen[a]taika-aika.com

Nella Toivanen 044 2409002 nella.toivanen[a]taika-aika.com


  • Please don't bring a sick child to circus school. If you are sick yourself please stay at home (viikari and babygroups). A sick child can expose other kids and teachers to illness.

  • Please practice proper hand washing!

  • Please inform your teacher by sending a message when you are sick.

185 katselukertaa