Kun sairastetaan / Sick Policy

Päivitetty: syys 21

  • Älä tuo sairasta lasta sirkustunnille. Älä tule tunnille myöskään, jos olet itse kipeänä (viikari -ja vauvaryhmät). Sairaana voi tartuttaa toisia harrastajia tai opettajan. Kipeänä ei myöskään jaksa keskittyä tunnilla toimimiseen.

  • Muistathan aina huolehtia hyvästä käsihygieniasta!

  • Poissaolosta voit ilmoittaa oman ryhmän ohjaajalle viestillä.

Aleksi Laurila 0400 472626 aleksi.laurila[a]taika-aika.com

Liina Leppänen 0400 795651 liina.leppanen[a]taika-aika.com

Sami Suominen 045 2581982 sami.suominen[a]taika-aika.com

Keijo Karvinen 040 7304355 keijo.karvinen[a]taika-aika.com

Anniina Tuokkola 050 3522447 anniina.tuokkola[a]gmail.com

Aarni Pahajoki 044 5281441 aarnipahajoki@hotmail.com

Olivia Lohela 0405602227 olivialohela@gmail.com

Annukka Jarkko 040 7266441 annukkaj[a]hotmail.com

Satu Koivu 040 8290099 satu.koivu[a]taika-aika.com


  • Please don't bring a sick child to circus school. If you are sick yourself please stay at home (viikari and babygroups). A sick child can expose other kids and teachers to illness.

  • Please practice proper hand washing!

  • Please inform your teacher by sending a message when you are sick.

80 katselukertaa

© 2020 Taika-Aika ry.

info@taika-aika.com   |   Lampelankatu  23 C, 96320 Rovaniemi

  • Instagram-Logo-Vector-Image
  • Flickr Social Icon
  • Facebook Social Icon